2018 model Volkswagen Jetta sonunda tantıldı


Alman otomobil üreticisi Volkswagen orta sınıftaki en güçlü temsilcisi Jetta modelini sonunda tüm otomibl severlere tanıttı. Üretildiği günden bu güne kadar her zaman satış konusunda olumlu bir grafik sergileyen Jetta modeli artık çok daha premium bir araç.

2019-volkswagen-jetta-promo.jpg

Yenilenen alt iskelet iel birlikte, aks mesafesi 2,652 mm’den 2,685 mm’ye çıkan 2018 Jetta, daha kısa sekmeleri ve hem uzunluğu, hem de genişliği artan gövdesinin de yardımıyla çok daha ferah bir kabin sunuyor. Boyutlar büyüyen yeni Jetta, Volkswagen markasının ürettiği spor sedan model Arteon’dan da izler taşıyor. Özellikle ön ızgaranın yapısı Arteon’dan geliyor. 

Lüks olma düşüncesiyşe iç mekanda yaşam alanı teknolojik bakımdan da güçlü. ABD’de satılan SEL ve SEL Premium modellerinde Active Info Display adı verilen dijital gösterge paneli standart olarak sunulurken diğer pazarlarda bu opsiyon olarak sunulacak. Sürücü seçimlerine göre ayarlanabilen ekranda navigasyon, araç ayarları ve hız göstergesi dâhil birçok bilgi sergileniyor. Hayalet gösterge kullanımı ise bu sınıf araçlarda bir fark yaratacak gibi gözüküyor. 

0x0-2019-volkswagen-jetta-1515995370295.jpg

Yeni Jetta, 2018 model yılında  Amerika Birleşik Devletleri’nde 1.4 TSI motor ile satılmaya başlayacak. 148 bg gücündeki turbo benzinli motor 250 Nm tork üretiyor ki aynı ünite hâlihazırda 150 bg üretebilmekte. Yani güçte ufak bir düşüş var. Wolfsburglu üretici performans kanadındaki açığı yeni GLi versiyonu ile kapatacak.

01-2019-vw-jetta-detroit-1.jpg

Ülkemizde satış fiyatının ne kadar olacağı daha belirlenmemişken Pufss.com olarak bu fiyatın en düşük opsiyonlu modeller için 95.000 lira bandından başlayacağını ö görüyoruz. Ne araba yapmışlar be demek düşüyor bizlere.

2019-volkswagen-jetta.jpg

What's Your Reaction?

Şirin Şirin
0
Şirin
Kötü Kötü
0
Kötü
Komik Komik
0
Komik
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Puff Puff
0
Puff
Süper Süper
0
Süper
Oha Oha
0
Oha
Yok Artık Yok Artık
0
Yok Artık

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ne Puflayacaksın
Kişilik Testi
Kişilik hakkında sonuç veren sorular dizisi
Önemsiz test
Doğru ya da yanlış seçimi yaparak bilgi ölçen sorular dizisi
Anket
Oylama yaparak görüş bildir ya da karar ver
Hikayem
Görselleri ve ekleri olan biçimlendirilmiş metin
Liste
Klasik internet listelemesi
Açık Liste
Kendi teklifini sun ve en iyisi olması için oyla
Sıralı liste
Oylayarak ya da eksileyerek sıralamayı sen belirle
Video
Ekli Youtube, Vimeo ya da Vine Videoları